FERDUS boroskop USB/iOS 2 MPx s MFi čipom, kábel 1 m

Neohodnotené

Kompaktný boroskop FERDUS s rozlíšením 2 MPx a 1-metrovým polotuhým káblom je určený na kontrolu motorov, podvozkov, strojov a ďalších ťažko dostupných miest pomocou mobilného telefónu alebo tabletu. Ponúka konektory USB-C, Micro-USB a Lightning, nastaviteľné osvetlenie s 8 LED diódami, krytie sondy a kábla IP67 a možnosť ukladať fotografie aj videá.

Položka bola vypredaná…
Dostupnosť Na dotaz
Kód: 15.42
€28,65 €23,29 bez DPH
FERDUS boroskop USB/iOS 2 MPx s MFi čipom, kábel 1 m
Neohodnotené

FERDUS boroskop USB/iOS je kompaktná inšpekčná kamera určená na vizuálnu kontrolu priestorov, ku ktorým nie je možný priamy prístup. Uplatní sa pri diagnostike vnútorných častí motorov, valcov, ventilov, podvozkov, dutín karosérie, potrubí, rozvodov, strojov a ďalších technických zariadení.

Kamera sa pripája priamo ku kompatibilnému mobilnému telefónu alebo tabletu. Integrované konektory USB-C, Micro-USB a Lightning umožňujú použitie s podporovanými zariadeniami Android aj Apple bez samostatného displeja.

Zabudovaný MFi čip podporuje stabilnú komunikáciu s kompatibilnými zariadeniami iPhone a iPad. Pred prvým použitím je potrebné nainštalovať aplikáciu uvedenú v priloženom návode a overiť jej podporu na konkrétnom telefóne alebo tablete.

Kamera poskytuje rozlíšenie 2,0 MPx a obraz prenáša rýchlosťou 25 snímok za sekundu. Umožňuje sledovať živý obraz, digitálne ho priblížiť a prostredníctvom aplikácie ukladať fotografie alebo videá priamo do mobilného zariadenia.

Okolo objektívu sa nachádza 8 LED diód. Intenzitu osvetlenia možno plynulo regulovať kolieskom na kábli, aby sa obraz prispôsobil tmavému priestoru alebo lesklému kovovému povrchu.

Pevná hĺbka ostrosti 2 až 10 cm je vhodná na detailnú kontrolu predmetov v tesnej blízkosti kamerovej sondy. Pre ostrý obraz musí byť kontrolovaný povrch vzdialený približne 20 až 100 mm od objektívu.

Polotuhý kábel s dĺžkou 1 meter možno pred zavedením vytvarovať. Kábel následne drží nastavený smer, čo uľahčuje navigáciu v dutinách, motorovom priestore a ďalších miestach s obmedzeným prístupom.

Jednometrová verzia je praktická najmä pri kontrole motorov a menších technických celkov. V porovnaní s dlhším 5-metrovým modelom sa s ňou jednoduchšie manipuluje a prebytočný kábel neprekáža pri práci v bezprostrednej blízkosti vozidla alebo stroja.

Sonda a kábel majú stupeň krytia IP67. Ovládací modul, konektory a pripojený telefón nie sú týmto údajom chránené a musia zostať mimo vody a prevádzkových kvapalín. Po použití v znečistenom alebo vlhkom prostredí treba sondu očistiť a utrieť dosucha.

V balení sa nachádza magnet, háčik, bočné zrkadielko a ochranný nadstavec. Kamera tak môže okrem vizuálnej kontroly pomôcť aj pri vyťahovaní menších zapadnutých kovových predmetov alebo zachytení vodičov a tesnení.

Hlavné výhody
● kamera s rozlíšením 2,0 MPx
● kompaktný kábel s dĺžkou 1 m
● polotuhé tvarovateľné vyhotovenie kábla
● snímacia frekvencia 25 FPS
● konektory USB-C, Micro-USB a Lightning
● MFi čip pre kompatibilné zariadenia Apple
● použitie s podporovanými zariadeniami Android a iOS
● 8 LED diód okolo kamerovej sondy
● plynulá regulácia intenzity osvetlenia
● hĺbka ostrosti 2–10 cm
● krytie sondy a kábla IP67
● živý obraz v mobilnej aplikácii
● možnosť ukladať fotografie a videá
● digitálny zoom v podporovanej aplikácii
● magnet, háčik a bočné zrkadielko v balení
● nevyžaduje samostatný monitor ani batérie
Výhody a použitie
Jednometrový polotuhý kábel
Dĺžka 1 m je vhodná na kontrolu motorov, podvozkov a menších technických zariadení. Polotuhý kábel sa dá vytvarovať a následne pomáha udržiavať sondu v požadovanom smere.
Tri typy konektorov
Boroskop ponúka rozhrania USB-C, Micro-USB a Lightning. Pred objednaním treba overiť konektor zariadenia, podporu potrebnej aplikácie a kompatibilitu operačného systému.
MFi čip pre zariadenia Apple
Integrovaný MFi čip je určený na komunikáciu s kompatibilnými zariadeniami iPhone a iPad. Pri novších zariadeniach Apple s konektorom USB-C možno použiť príslušné USB-C pripojenie.
Nastaviteľné LED osvetlenie
Osem LED diód osvetľuje tmavý priestor pred kamerou. Plynulá regulácia umožňuje znížiť intenzitu pri lesklých kovových povrchoch, na ktorých môže príliš silné svetlo vytvárať odlesky.
Hĺbka ostrosti 20–100 mm
Kamera je zaostrená na detaily vo vzdialenosti približne 2 až 10 cm. Pri príliš malom alebo veľkom odstupe môže byť obraz neostrý.
Dokumentácia technického stavu
Prostredníctvom aplikácie možno ukladať fotografie a videá priamo do telefónu. Záznam je možné použiť pri dokumentovaní poškodenia, porovnaní stavu pred opravou a po nej alebo pri komunikácii so zákazníkom.
Doplnky na vyťahovanie predmetov
Magnetický nadstavec pomáha pri vyťahovaní drobných kovových predmetov. Háčik možno použiť na zachytenie vodičov, tesnení a ďalších menších súčastí.
Typické použitie
● kontrola vnútorných častí motora
● kontrola stien valcov a ventilov
● kontrola kľukových skríň
● kontrola podvozku vozidla
● kontrola dutín karosérie
● kontrola potrubí a technických rozvodov
● kontrola káblových trás a elektroinštalácie
● kontrola strojov a mechanických zariadení
● vyhľadávanie zapadnutých predmetov
● dokumentovanie poškodenia alebo vykonanej opravy
Obsah balenia
● boroskop s 1 m polotuhým káblom
● integrované konektory USB-C, Micro-USB a Lightning
● magnetický nadstavec
● háčik
● bočné zrkadielko
● ochranný nadstavec objektívu
● návod s informáciami o potrebnej aplikácii

Technické údaje

Parameter Hodnota
Výrobca FERDUS
Typ produktu Boroskop / inšpekčná kamera k mobilnému zariadeniu
Kód produktu 15.42
Rozlíšenie kamery 2,0 MPx
Snímacia frekvencia 25 FPS
Dĺžka kábla sondy 1 m
Typ kábla Polotuhý, tvarovateľný „Hard Cable“
Hĺbka ostrosti 2–10 cm
Pracovná vzdialenosť 20–100 mm
Osvetlenie 8 LED diód
Regulácia osvetlenia Áno, plynulá
Rozhranie USB-C / Micro-USB / Lightning
MFi čip Áno
Určenie Kompatibilné zariadenia Android a Apple iOS
Potrebná aplikácia Áno, podľa priloženého návodu
Živý náhľad Áno
Fotografovanie Áno, prostredníctvom aplikácie
Nahrávanie videa Áno, prostredníctvom aplikácie
Digitálny zoom Áno, v podporovanej aplikácii
Stupeň krytia IP67
Rozsah krytia IP67 Kamerová sonda a kábel
Samostatný displej Nie
Samostatné napájanie Nie, napájanie cez pripojené zariadenie
Priemer kamerovej sondy Výrobca ho neuvádza
Príslušenstvo Magnet, háčik, bočné zrkadielko, ochranný nadstavec
Na čo sa používa boroskop s 1 m káblom?

Boroskop je určený na kontrolu motorov, valcov, ventilov, podvozkov, dutín karosérie, potrubí, strojov a ďalších miest, ktoré nie sú dostupné bežným pohľadom.

Má boroskop vlastný displej?

Nie. Živý obraz sa zobrazuje na kompatibilnom mobilnom telefóne alebo tablete prostredníctvom aplikácie uvedenej v priloženom návode.

Možno boroskop pripojiť k iPhonu alebo iPadu?

Áno. Kamera má MFi čip a konektor Lightning. Pre novšie zariadenia Apple s USB-C je k dispozícii aj pripojenie USB-C. Podporu konkrétneho zariadenia a aplikácie treba pred použitím overiť.

Funguje kamera aj s telefónmi Android?

Je určená pre kompatibilné zariadenia Android s konektorom USB-C alebo Micro-USB. Telefón musí podporovať požadované USB pripojenie a aplikáciu výrobcu.

Aká je optimálna vzdialenosť kamery od kontrolovaného predmetu?

Hĺbka ostrosti je 2 až 10 cm. Kontrolovaný povrch by mal byť od objektívu vzdialený približne 20 až 100 mm.

Dá sa kábel boroskopu tvarovať?

Áno. Polotuhý kábel možno pred zavedením vytvarovať a pri práci pomáha udržiavať zvolený smer sondy.

Možno pomocou kamery fotografovať a nahrávať video?

Áno. Podporovaná mobilná aplikácia umožňuje ukladať fotografie aj videá priamo do pripojeného zariadenia.

Je intenzita LED osvetlenia nastaviteľná?

Áno. Kamera má osem LED diód a intenzitu ich svetla možno plynulo regulovať ovládacím kolieskom na kábli.

Je celý boroskop vodotesný?

Nie. Krytie IP67 sa vzťahuje iba na kamerovú sondu a kábel. Ovládací modul, konektory a pripojený telefón musia zostať chránené pred vodou a prevádzkovými kvapalinami.

Aký priemer má kamerová sonda?

Priemer kamerovej sondy výrobca v dostupnej technickej špecifikácii neuvádza. Pri použití v otvore s presne obmedzeným priemerom odporúčame tento rozmer vopred overiť.

Aký je rozdiel medzi verziou s káblom 1 m a 5 m?

Obe verzie majú rovnaké základné funkcie. Jednometrový model je kompaktnejší a lepšie sa s ním manipuluje pri kontrole motorov a menších zariadení. Päťmetrová verzia je vhodnejšia na dlhšie potrubia, rozvody a vzdialenejšie dutiny.

Dodatočné parametre

Kategória: Inšpekčné kamery
EAN: 2992695035390
Položka bola vypredaná…

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bezpečnostná kontrola

Ferdus s.r.o. je česká spoločnosť s dlhoročnou tradíciou, ktorá patrí medzi najväčších dodávateľov vybavenia pre pneuservisy, autoservisy a priemyselné dielne v strednej Európe. Firma vznikla v roku 1991 a od tej doby si vybudovala meno spoľahlivého partnera pre profesionálov aj hobby používateľov.

Ako náš dodávateľ nám Ferdus zabezpečuje:

  • Pneuservisné vybavenie – prezúvačky, vyvažovačky, montážne náradie
  • Zdviháky a hevery – od mobilných až po profesionálne stacionárne riešenia
  • Príslušenstvo na opravy pneumatík – závažia, ventily, opravné materiály
  • Servisné a špeciálne náradie – pre efektívnu prácu v dielni
  • Chemikálie a spotrebný materiál – lepidlá, tmely, čistiace prostriedky

Spoluprácou so značkou Ferdus dokážeme našim zákazníkom ponúknuť komplexné riešenia pre servis vozidiel, ktoré zjednodušujú prácu a zvyšujú efektivitu.

  • Overená kvalita s viac ako 30-ročnou tradíciou
  • Kompletný sortiment pre autoservisy a pneuservisy
  • Rýchla dostupnosť náhradných dielov a spotrebného materiálu
  • Inovatívne riešenia a technická podpora
  • Výborný pomer ceny a kvality

 

Výrobná spoločnosť : Ferdus s.r.o.
Adresa : J. Fučíka 699 76811 Chropyně
E-mail : info@ferdus.cz